Jest rok 1976, od sześciu lat staraniem tow. Edwarda Gierka i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, socjalistyczna ojczyzna notuje niebywałe sukcesy na każdym polu. Dzięki rosnącej produkcji sznurka do snopowiązałek awansowaliśmy na 10 miejsce w świecie, zdecydowanie wyprzedzając inne europejskie państwami jak Irlandia czy Albania. Powszechny dobrobyt widać gołym okiem, zwłaszcza wieczorami, których mroki rozjaśnia poświata z wytwarzanych w WZT, na licencji radzieckiej, telewizorów Rubin 714, oraz na asfaltowych szosach gdzie królować zaczyna Fiat 126, rodzimej produkcji. Pochylnię Stoczni Gdańskiej opuszcza pierwszy zwodowany w PRL kontenerowiec. Tryumfy święci również socjalistyczna nauka i kultura. Rok 1976 ogłoszono rokiem biblioteki i czytelnictwa, festiwal piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu, gromadzący gwiazdy formatu Maryli Rodowicz, zapisał się jako niezwykle udany. Do Polski przyleciał światowej sławy zespół ABBA, który dzięki drugiemu programowi TV, mógł zaprezentować się szerokiej publiczności.

Pasmo sukcesów przodującego ustroju koronuje tow. płk Mirosław Hermaszewski rozpoczynający właśnie, na kosmodromie Bajkonur, przygotowania do swej wyprawy życia, lotu kosmicznego, w który uda się już za dwa lata, zabierając ze sobą fotografie: Edwarda Gierka i Leonida Breżniewa, znaczki z VI i VII Zjazdu PZPR oraz ziemię spod Lenino. Do dziś podziwiać można świadectwa jego wyczynu w postaci zdjęć tow. kosmonauty w śmiesznej czapce lub z uroczystości wręczenia mu „Złotej Gwiazdy” Bohatera Związku Radzieckiego.

Jednak dynamiczny rozwój gospodarczy to nie wszystko. Demokracja ludowa święci również tryumfy na innych polach. Właśnie zmieniono konstytucję, zgodnie z wolą większości, umacniając przewodnią rolę partii i sojusz ze Związkiem Radzieckim. Słuszność tego kroku potwierdza gremialny udział obywateli w wyborach do sejmu PLR i rad narodowych, dzięki sięgającej 98%frekwencji, o jakiej dzisiejsi politycy mogą tylko pomarzyć, społeczeństwo w sposób bezdyskusyjny ma szansę wyrazić poparcie i zaufanie jakim cieszy się jedynie słuszna linia partii. Tow. Piotr Jaroszewicz, ponownie, otrzymuje zadanie sformowania rządu, przewodniczącym rady państwa pozostaje tow. Henryk Jabłoński.

Oczywiście, nie udało się w pełni ustrzec błędów i wypaczeń, jakie towarzyszą przecież każdym dynamicznym zmianom, wciąż na przykład występują pewne braki w zaopatrzeniu, zwłaszcza w papier toaletowy, jednak te drobne niedogodności nie tłumaczą nienawistnych i nacechowanych agresją zachowań, jakich dopuszczono się, za podpuszczeniem propagandy sił wstecznych i anty postępowych, w Ursusie i Radomiu

Dzięki właściwej polityce informacyjnej władz, realizowanej przy pomocy nowoczesnych mediów i świadomych swych obowiązków dziennikarzy, udało się nie epatować społeczeństwa niepotrzebnymi informacjami mogącymi tylko spotęgować szkodliwe napięcia.

Chwilowy brak cukru na rynku, skompensowano drastyczną podwyżką cen a następnie wprowadzeniem reglamentacji tego produktu. Już po dziesięciu latach kartki zostały zniesione.